بهترین کفش های ایمنی

بهترین کفش های ایمنی سیفتی جاگر

سایت ایمنی

 

سوالی که برای تمامی سازندگان و خریداران کفش های ایمنی مطرح است این است که با شناخت چه خصوصیاتی می توانیم بهترین کفش های ایمنی را بشناسیم؟

برای فهمیدن این مسئله ابتدا باید کفش های ایمنی را بشناسیم و بتوانیم تمایز آن ها را با کفش های معمولی تشخیص بدهیم.

مهم ترین و بهترین کاربرد این کفش های ایمنی، محافظت از انگشتان پا است. اصلی ترین خط تهدید کننده ی پا در مشاغل پر خطر، سقوط ناگهانی اجسام سنگین بر روی پا ها مخصوصا پنجه است. این اتفاق قطعا منجر به له شدن انگشتان پا و آُسیب دائمی و جبران ناپذیر خواهد شد؛ بنابراین برای جلوگیری از این دست اتفاقات سهمیگن ، باید کفش های ایمنی بسیار مطمئن تولید شوند. به همین منظور اکثر کفش های ایمنی در قسمت جلوی خود یک ورق فولادی دارند که محافظ خوبی در برابر قطعات تیز و برنده و آسیب دیدن پنجه ی پا است.

نحوه تولید کفش ایمنی

کفش ایمنی

کفش ایمنی

۱ – زیره ی کفش ایمنی : زیره ی کفش ایمنی از جنس پلی یورتان است که به وسیله ی تزریق مستقیم و بی واسطه ساخته شده است.

خاصیت اصلی و منحصر به فرد این زیره، مقاومت در برابر محیط های اسیدی، لغزنده، نفتی و روغنی است. همچنین این زیره عایق خوبی در برابر جریان برق است.

۲ – رویه ی کفش ایمنی : به کفشی ، ایمن و مرغوب می گوییم که رویه ی آن از چرم طبیعی ساخته شده باشد. چرمی که صخامت آن برابر با حداقل ۲/۲ باشد.

۳ – سر پنجه ی کفش ایمنی : سر پنجه ی کفش ایمنی حتما باید از جنس فایبر گلاس فشرده یا فولاد آبکاری شده باشدکه همین امر موجب مقاومت و حفاظت این کفش ها است.

لازم به ذکر است که بقیه ی اجزای سازنده ی کفش های ایمنی از جمله : آستر ، نخ دوخت ، کفی داخلی آن و بند کفش ها، باید بر طبق استاندارد های به روز دنیا و با نهایت کیفیت باشد.

وقتی مهندسان طراح، کالایی را با عنوان کفش ایمنی وارد بازار می کنند، از آن ها انتظار می رود که خصوصیات امنیتی را دارا باشد.